DJ + Wodzirej – dlaczego warto postawić na dwuosobowy skład

Jaki jest największy komplement, który może usłyszeć DJ i wodzirej?

Największym komplementem dla DJa weselnego jest stwierdzenie, że “wesele toczy się samo”. Dziwi Was, że nie ma tu wzmianki o muzyce? Już tłumaczę. Głównym celem, z którym goście przyjeżdżają na wesele, jest dobra zabawa. Przy tym prawdopodobnie niewielu z nich zdaje sobie sprawę, że wesele w dzisiejszych czasach to pieczołowicie i skrupulatnie zaplanowana impreza. Jest to oczywiście zadanie pary młodej, natomiast sposób w jaki poszczególne punkty zostaną przedstawione gościom to rola osoby odpowiedzialnej za prowadzenie wesela.

Wszystko jest w porządku, gdy kolejne wydarzenia podczas przyjęcia następują po sobie płynnie i sprawnie. Goście nie czują się przytłoczeni i nie są do niczego przymuszani. Odnoszą wrażenie, że wesele przebiega niejako naturalnie. Idealna sytuacja to taka, gdy “wszystko dzieje się samo”. To znaczy, że DJ i wodzirej prowadzący wesele nie przyćmił najważniejszych osób tego dnia – czyli pary młodej.

Jeśli pojawia się chaos organizacyjny, to udziela się on także gościom – mogliby oni poczuć się zdezorientowani, zagubieni, a nawet zakłopotani. Na pewno negatywnie wpłynie to na ich nastroje imprezowe. Dlatego tak istotna jest rola konferansjera lub innej osoby prowadzącej wesele, która będzie czuwać nad jego przebiegiem.

Dlaczego 1+1 jest lepsze niż 2w1?

Zapewne macie świadomość, że potrzebujecie osoby, która umiejętnie poprowadzi Wasze przyjęcie. Zasadnicze pytanie brzmi – dlaczego powinniście wybrać skład DJ i wodzirej na wesele zamiast jednego DJa, który połączy obie te funkcje? Odpowiedź jest bardzo prosta. Pewne czynności łatwiej jest wykonać we dwie osoby niż w jedną – jeśli kiedykolwiek sami skręcaliście meble, to doskonale wiecie o czym mówię 🙂

Znamy wiele osób, które są samotnymi wilkami, zawsze pracują w pojedynkę i świetnie prowadzą wesela. Są to często naprawdę wybitne imprezy! Rozdwojenie się nie zawsze jest jednak możliwe, choć czasami przydałaby się taka umiejętność. Dlatego to my – jako DJ i wodzirej w składzie dwuosobowym – będziemy mieć pewną przewagę nad DJem, który prowadzi wesele sam.

Skąd wziął się pomysł, aby prowadzić wesele w składzie dwuosobowym?

To rozwiązanie zaczerpnęliśmy od najlepszych firm eventowych. Zainspirowaliśmy się ich sposobem pracy przy dużych realizacjach. Im większa impreza, tym więcej ludzi zaangażowanych w jej organizację. Zauważyliśmy przy tym wyraźny podział obowiązków. gdzie każda osoba jest odpowiedzialna tylko za jeden element imprezy. 

Posłużymy się koncertem jako przykładem. Technik sceny montuje sprzęt. Akustyk dba o dobre nagłośnienie. Przy większych eventach jest dwóch realizatorów dźwięku – jeden odpowiada za brzmienie głównego soundsystemu, drugi zajmuje się odpowiednim ustawieniem odsłuchów (czyli tego co słyszą poszczególni członkowie zespołu na scenie). Oświetleniowiec zajmuje się oprawą wizualną w trakcie koncertu. Konferansjer zapowiada poszczególne gwiazdy. Wykonawcy robią show… A wymieniłem tylko niektóre spośród wielu osób, których praca składa się na sukces całego eventu.

Pomyślcie teraz, że Wasze wesele to taki mały event. Zapraszacie na niego gości i chcecie zadbać o to, aby czuli się dobrze. Wybraliście z menu w lokalu najlepsze dania. Pomyśleliście o dodatkowych atrakcjach, aby nikt się nie nudził – może to być fotobudka, może to być barman. Są tańce, muzyka, dobra zabawa. Zamówiliście ekipę foto i video, która to wszystko utrwali i zrobi wspaniałą relację z tej imprezy. Widzicie pewne podobieństwa? Bo ja tak. I dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby do wesela podejść tak jak do eventu.

Ale co ma z tym wspólnego DJ i wodzirej? I dlaczego zaletą jest to, że jest ich dwóch?

Plusów czerpania z doświadczenia eventowego jest bardzo dużo – ale żeby w pełni omówić ten temat, to muszę opowiedzieć Wam trochę więcej o nas i pokazać część naszej pracy “od kuchni”. Większość składów dwuosobowych ma określoną hierarchię. Zazwyczaj to wodzirej jest team leaderem, a DJ jego “podwładnym”. U nas wygląda to inaczej – prywatnie jesteśmy przyjaciółmi, a zaczęliśmy nimi być zanim postanowiliśmy razem grać imprezy. WM Studio to nasze wspólne dziecko, więc jesteśmy jednocześnie partnerami biznesowymi. Dla naszych par młodych to tylko na plus – bo obaj czujemy się tak samo odpowiedzialni za pomyślny przebieg imprezy i obu nam w takim samym stopniu zależy, aby wesele udało się jak najlepiej.

Przez naszą partnerską relację było dla nas problematyczne, by podzielić się zadaniami tak jak robią to firmy eventowe. Dopiero z czasem udało nam się wypracować optymalny tryb pracy. Teraz z pewnością możemy stwierdzić, że podział ról wpływa korzystnie na całokształt imprezy. Dzięki rozdzieleniu zadań podczas wesela każdy z nas ma mniej na głowie niż DJ, który działa sam. Można więc skupić się przede wszystkim na swojej pracy – jeśli nie musisz martwić się o inne rzeczy, to jesteś w stanie lepiej “zrobić robotę”. Czasem trzeba reagować natychmiast i nie ma czasu na konsultacje, dlatego mamy ustalone do którego z nas należy ostateczne zdanie w danej kwestii. Tym sposobem wyeliminowaliśmy konflikty, które mogłyby wynikać z tego, że któryś z nas zrobiłby coś inaczej.

Już na pierwszym spotkaniu z narzeczonymi zaczynamy etap planowania naszego małego eventu. Rozmawiamy z przyszłą parą młodą i pytamy o wizję ich wymarzonego wesela. Od razu mamy pewne propozycje, jednak dopiero po spotkaniu zaczyna się prawdziwa burza mózgów. Jak to się mawia – co dwie głowy, to nie jedna! Dzięki temu nasze pomysły na realizację danej koncepcji są też dwa razy głębiej przemyślane 😉 Przez to, że stawiamy na indywidualne podejście, to odrzucamy schematy i często robimy rzeczy w sposób inny niż wcześniej. Dostosowanie wesela do konkretnej pary młodej wymaga dużo przygotowań – bo oprócz stworzenia głównej koncepcji przygotowujemy również nie jeden, ale dwa plany awaryjne.

A skoro już jesteśmy przy sytuacjach awaryjnych, to na tym polu DJ i wodzirej w składzie dwuosobowym także ma przewagę. Nikomu takich sytuacji na weselu nie życzymy, ale miejmy świadomość, że nie zawsze są one od nas zależne. Dlatego chcemy być na nie przygotowani w miarę możliwości. Dzięki temu, że jest nas dwóch, to mamy możliwość “pełniejszej” reakcji. Dla przykładu – wozimy w naszym aucie firmowym różne dziwne rzeczy, a jedną z nich jest igła z białą nicią, która uratowała życie niejednej pannie młodej 😉 Podczas gdy jeden z nas zajmuje się imprezą, to w tym czasie drugi może bez problemu iść do samochodu. Nawet gdy nie ma sytuacji awaryjnych, to w trakcie wesela zmieniamy się za konsoletą. Każdy z nas jest DJem z krwi i kości, ale specjalizujemy się w troszeczkę innych klimatach. Jest to kolejny plus dla Waszego przyjęcia – bo wzajemnie uzupełniamy się muzycznie, dzięki czemu możemy lepiej dostosować repertuar do Waszych gości. Sprawdźcie nasze playlisty na spotify, aby się o tym przekonać.

Całe wesele zyskuje na tym, że DJ i wodzirej jako dwie osoby mogą się bez problemu rozdzielać w jego trakcie. Takim najbardziej oczywistym przykładem są oczepiny – wodzirej prowadzi zabawy na parkiecie, a gdy któraś z nich wymaga podkładu muzycznego, to zapewni go DJ. Aby wszystko się udało, to niezbędna jest ścisła współpraca między nimi. Jeśli to my będziemy DJami na Waszym weselu, to nie musicie się o to martwić – ponieważ prywatnie mamy fantastyczną, przyjacielską relację, to podczas imprezy potrafimy zrozumieć się bez słów.

Zatrudniając WM Studio jako DJa i wodzireja na Wasze wesele dostajecie ciut więcej niż tylko jego prowadzenie. Ponieważ wspólnie z parami młodymi układamy harmonogram ich przyjęcia (więcej o tym jak to robimy możecie poczytać klikając tutaj), to w trakcie wesela zajmujemy się jego pilnowaniem. Chodzimy na kuchnię, aby zapytać czy są gotowi z posiłkiem lub tortem, aby zbyt wcześnie nie zrobić przerwy. Szukamy Was przed ważnymi punktami, abyście byli obecni na sali. Jeśli przewidziane są nagrody dla gości za udział w konkursach, to wysyłamy po nie Waszych świadków, abyście chwilę mogli odpocząć 😉 Z pozoru są to błahe rzeczy, ale takie szczegóły składają się na obraz całego wesela. To właśnie dzięki nim “wszystko dzieje się samo”. DJ grający w pojedynkę nie zawsze może zostawić konsoletę bez opieki – gdy u nas jeden gra, to drugi może zająć się koordynowaniem poszczególnych elementów.

Na sam koniec warta wymienienia jest jeszcze jedna przewaga składu dwuosobowego – fizyczna. We dwóch po prostu łatwiej, lżej i szybciej rozkłada się sprzęt, bo już na starcie każdy z nas nosi tylko połowę. Albo nawet mniej, bo przy dużej ilości sprzętu na weselu są trzy osoby – DJ, wodzirej i dodatkowy technik, który zajmuje się montażem i steruje światłem podczas imprezy. Taki podział również jest zaczerpnięty z branży eventowej i pozwala nam na lepsze rozłożenie sił. Porównałbym to do baterii – jeśli na początku będziemy oszczędzać energię, to mocy starczy na dłużej. Ponieważ praca we dwóch to mniejsze obciążenie fizyczne, to podczas samej imprezy możemy dłużej zachować świeżość. Dla nas takie rozwiązanie ma jeszcze jedną korzyść – po zakończonej imprezie jesteśmy szybciej w łóżkach, bo będąc w większym składzie demontaż trwa krócej.

PODSUMOWANKO

Nie chcemy dyskredytować DJów, którzy działają w pojedynkę – wszak wszyscy chcemy, aby Wasze wesele stało się najbardziej epicką imprezą świata. Niestety nie stanie się ona dwa razy lepsza tylko przez to, że jest nas dwóch. Ale są inne wartości, które przemawiają za składem DJ i wodzirej w dwóch osobach.

Pierwsza z nich to zaangażowanie – bo mamy dwa razy większe “moce przerobowe”, poświęcamy przygotowaniu Waszego wesela dwa razy więcej czasu i dwa razy bardziej zależy nam na tym, abyście byli przeszczęśliwi w swoim najważniejszym dniu.

Druga to bezpieczeństwo – bo widzimy dwa razy więcej i dzięki możliwości rozdzielenia się możemy zareagować w dwóch miejscach na raz.

 

KLIKNIJ TUTAJ jeśli chcesz poczytać inne wpisy na naszym blogu 🙂

Blog

znajomi-na-weselu-grafika-z-młodą-parą

Czy znajomi na weselu są siłą napędową?

Czy wyobrażacie sobie własne wesele bez przyjaciół? Często naszych najbliższych znajomych traktujemy jak rodzinę, bo zawsze są blisko nas i wspierają niezależnie od okoliczności. Ta wyjątkowa impreza jest wspaniała okazją, aby zgromadzić wszystkich przyjaciół w jednym miejscu – tym bardziej, że różni znajomi na weselu mogą widzieć się po raz pierwszy.  W sieci znajdziecie wiele… View Article

dzieci-na-weselu-taniec-zabawa

Dzieci na weselu – równoprawni imprezowicze z dorosłymi

Czy zabawa weselna musi być skierowana wyłącznie do osób dorosłych? Dzieci to wdzięczni i urokliwi goście, ale też na swój sposób problematyczni. Dodatkowo pojawienie się dzieci na weselu wzbudza wiele kontrowersji. Czy są one słuszne? Z jednej strony stoły zastawione szkłem i gorącymi posiłkami, do tego alkohol, czyli niezbyt przyjazne środowisko dla dzieci. Z drugiej… View Article

harmonogram-weselny-plan-wesela

Harmonogram weselny okiem DJa – praktyczne porady z naszego punktu widzenia – cz. 1

Plan wesela – komu to potrzebne? Każda przyszła para młoda w pewnym momencie organizacji własnego wesela staje przed bardzo ważnym wyzwaniem – jak zaplanować dzień ślubu, aby o niczym nie zapomnieć i ze wszystkim zdążyć? Nic nie jest proste, gdy robi się to pierwszy raz! Dlatego chcemy Wam ułatwić cały ten proces i podpowiedzieć kilka… View Article

Kontakt z nami

Jesteśmy z Warszawy,
działamy na terenie całej Polski.


WM Studio - Wedding Masters DJs
Chełmska 12/20
00-725 Warszawa

info@wmstudio.pl
Napisz na Messenger
+48 730 340 040