O co można zapytać DJa przed weselem? – cz. 3

In Blog

Kolejna część pytań do DJa weselnego przed nami, a zatem przedstawiamy następne cztery kwestie, które można podjąć podczas rozmowy z DJem. Tym razem opisujemy bardziej formalne zagadnienia – uważamy, że znajomość odpowiedzi na zamieszczone tutaj pytania jest w stanie wpłynąć na ostateczną decyzję dotyczącą wyboru DJa, dlatego też naszym zdaniem warto zapoznać się z tym wpisem. Życzymy przyjemnego czytania!

 
9. Jak jesteś ubrany na weselu?

Ważne jest, aby wygląd DJa na weselu spełniał wasze oczekiwania i pasował do charakteru uroczystości. Dlatego warto się wcześniej zapytać o ubiór, aby w dniu wesela nie było żadnej niespodzianki. Najczęściej DJe noszą garnitur, jednak przy okazji warto spytać o jego stylistykę – jedni ubierają się w klasyczne kroje w stonowanych kolorach, inni preferują wyróżniać się z tłumu i zakładają na siebie krzykliwe kolory oraz błyszczące elementy stroju. Jest też pewna grupa DJów, którzy całkowicie przebierają się podczas wesela i stosują różnego rodzaju dodatki typu czapki, peruki, okulary i inne – ale o tym będziecie już wiedzieć po obejrzeniu zdjęć z poprzednich imprez.

Dlaczego naszym zdaniem warto poruszyć tą kwestię? Poniżej wklejamy zdjęcie znalezione na jednym z portali z ogłoszeniami, najlepiej sami odpowiedzcie sobie na pytanie czy chcielibyście, aby w tym najważniejszym dla Was dniu, w którym to Wy macie być w centrum uwagi, DJ wyglądał w ten sposób…

jak się lepiej nie ubierać na wesele

10. Ile wynosi zaliczka i kiedy trzeba ją zapłacić?

Prawie wszyscy DJe pobierają zaliczki w celu zabezpieczenia terminu wesela. Nie ma ściśle określonych standardów jeśli chodzi o wysokość przedpłaty, jednak z reguły jest to nie więcej niż 50% całej kwoty. Sprawdźcie też czy w umowie jest mowa o zadatku, czy o zaliczce. W życiu czasem zdarzają się różne nieprzewidziane sytuacje, więc jeśli nie dojdzie do wykonania umowy z Waszej strony, to zaliczka jest zwracana, natomiast zadatek nie podlega zwrotowi.

11. Co jest zawarte w ramach wyceny?

DJe weselni w różny sposób wyceniają swoją pracę, a większość z nich ma przygotowany wcześniej cennik. Często każda godzina pracy oraz sprzęt konkretnej marki ma z góry ustaloną cenę, a ostateczna kwota to suma wszystkich pozycji, lecz niektórzy z DJów mają przygotowane „paczki” z wymienionymi usługami i rodzajem sprzętu, a ilość czy moc urządzeń jest dobierana do wielkości lokalu oraz liczby gości. Aby móc porównać oferty poszczególnych DJów musicie poznać wcześniej co dokładnie jest oferowane w ramach danej kwoty.

12. Czy jest możliwość wydłużenia czasu wesela?

Dość często zdarzają się sytuacje, że DJ wykonał świetną robotę i rozkręcił towarzystwo do tego stopnia, że goście chcą bawić się dłużej niż to zaplanowaliście. Z reguły na umowie wpisywana jest godzina zakończenia imprezy, dlatego warto wcześniej zapytać o warunki ewentualnego przedłużania wesela – przede wszystkim jaka jest kwota, jak jest ona liczona oraz czy w ogóle istnieje taka możliwość.

Zdarzają się bowiem sytuacje, że następnego dnia DJ ma zakontraktowaną imprezę i musi skończyć pracę o konkretnej godzinie, aby starczyło mu czasu na przygotowanie się na kolejne wydarzenie. Warto też zadbać o to, aby ustalenia dotyczące przedłużania czasu trwania wesela zapisać w umowie.

 

 

To jeszcze nie koniec wpisów z tej serii, a już niebawem pojawi się ostatnia część pytań do DJa weselnego. Polecamy również poprzednie artykuły na naszym blogu, które możecie znaleźć tutaj.

Recommended Posts

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.