O co można zapytać DJa przed weselem? – cz. 1

In Blog

Rozmowa z DJem i jego wybór to kolejny etap przygotowań waszego wymarzonego ślubu i wesela. Dekoracje, obrączki, prezenty dla gości, fotograf, sala weselna… Wszystkie te elementy są ważne i żadnego z nich nie można pominąć. Jednakże biorąc pod uwagę rozmowy po weselu u mnie w rodzinie najczęściej wspominane są dwie kwestie: czy było dobre jedzenie (w tym punkcie zawiera się również to jak „wchodził” alkohol) oraz czy dało się potańczyć, czyli ogólnie pojęte kwestie muzyczne.

Dlatego też uważam, że warto chociaż w minimalnym stopniu przygotować się do rozmowy z DJem – jesteśmy przecież od tego, aby zrealizować wizję waszego idealnego wesela, więc chcielibyśmy poznać Wasze oczekiwania. Pytać możecie naprawdę o wszystko – każdy DJ ma już trochę imprez za sobą i chętnie podzieli się z wami swoim doświadczeniem, a dzięki wiedzy zdobytej podczas pracy będzie potrafił wam dobrze doradzić jeśli zastanawiacie się nad jakimiś kwestiami.

Aby trochę ułatwić takie spotkanie z DJem przygotowaliśmy zbiór pytań, które warto zadać oraz na jakie zagadnienia należy zwrócić szczególną uwagę. Zaczynamy!

1. Co z umową?

Znajdziecie na rynku DJów, którzy nie podpisują umów. Naszym zdaniem sporządzenie jej to absolutna podstawa. Jest to przede wszystkim pisemna gwarancja, że DJ pojawi się u was w danym terminie! W umowie powinny być zawarte ustalenia dotyczące zobowiązań obu stron oraz ściśle określone warunki finansowe. Przed podpisaniem zawsze proście o draft umowy i przeczytajcie go dokładnie, aby żaden warunek was nie zaskoczył.

2. Czy to Ty będziesz DJem na naszym weselu?

Również na polskim rynku funkcjonują agencje, które w sposób losowy wysyłają swoich DJów na wesela. Powinniście wcześniej mieć możliwość weryfikacji z kim będziecie współpracować – aby nie okazało się potem, że zauroczyła was osoba zajmująca się marketingiem, a wasz DJ nie potrafi poprawnie zbudować zdania. Poza tym na umowie powinny znaleźć się konkretne dane osobowe – macie wtedy gwarancję, że na Waszym weselu zagra dokładnie ta osoba.

3. Czy jest możliwość spotkania przed podpisaniem umowy?

Po obejrzeniu strony internetowej danego DJa (a nawet po rozmowie telefonicznej z nim) wyrabiacie sobie pewne wrażenie na temat tej osoby, jednak wasze odczucia mogą się diametralnie różnić od tego, co dana osoba prezentuje sobą w rzeczywistości. Jeśli DJ nie chce się z wami zobaczyć, to prawdopodobnie ma coś do ukrycia. Spotkanie twarzą w twarz jest bardzo ważne przy wyborze odpowiedniego DJa – powinniście móc określić czy czujecie się komfortowo przy danej osobie i czy pasuje ona do wizji waszego wesela.

4. Ile czasu mamy na podjęcie decyzji? Na jak długo zarezerwujesz dla nas termin zanim podpiszemy umowę?

Profesjonaliści zawsze dają narzeczonym czas na zastanowienie – głównie po to, abyście mogli spokojnie przedyskutować między sobą wrażenia po spotkaniu i podjąć racjonalną decyzję. Natomiast bardzo duża część DJów wykorzystuje agresywne techniki sprzedaży. Stosują oni taktykę typu „jeśli zdecydujecie się dziś to dostaniecie rabat” albo „mam jutro spotkanie z parą na ten sam termin wesela co wasze”. Próbują oni tym sposobem wymusić na was podjęcie szybkiej decyzji, co ma na celu ograniczenie możliwości spotkania się z innymi DJami (którzy mogą wam się bardziej spodobać). Najlepiej jest wspólnie z DJem ustalić datę ostatecznej odpowiedzi, unikniecie wtedy natarczywych telefonów dotyczących waszej decyzji.

 

Kolejna część niebawem, a tymczasem zapraszam do przeglądania wszystkich wpisów.

Recommended Posts

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.