Harmonogram weselny okiem DJa – podziękowania dla rodziców – cz. 4

Kiedy podziękować rodzicom?

Przede wszystkim podziękowania dla rodziców nie zawsze są oficjalnym punktem wesela. Nie będziemy analizować przyczyn takiego stanu rzeczy, bo jest ich bardzo dużo; dla przykładu część par wręcza prezenty rodzicom na uboczu, w intymnej atmosferze. Niezależnie jednak od tego czy zdecydujecie się na oficjalne podziękowania, czy nie, to powstaje pytanie – kiedy to zrobić?

Tak naprawdę każda chwila jest dobra, nie ma niestosownego momentu na podziękowanie rodzicom. Na tradycyjnych polskich weselach takie podziękowania odbywały się razem z oczepinami oraz tortem i wspólnie z nimi były ostatnim oficjalnym punktem przyjęcia. Obecnie coraz mocniej widoczny jest trend, aby ten punkt przeprowadzać zdecydowanie wcześniej. Dla przykładu kilka razy byliśmy świadkami podziękowań dla rodziców tuż po życzeniach i wejściu gości na salę, jeszcze zanim wszyscy zasiedli do stołów na pierwszy posiłek. O ile takie rozwiązanie niekoniecznie będzie pasować do każdej koncepcji przyjęcia, tak generalnie zgadzamy się z tym, aby podziękowania odbywały się wcześniej niż po oczepinach. Z reguły rodzice na weselu starają się zostać do samego końca, jednak warto dać im też pewną swobodę i podziękować im wcześniej. Bez problemu mogą wtedy opuścić przyjęcie jeśli na przykład gorzej się poczują.

Nie będziemy się rozpisywać nad formą podziękowań dla rodziców – znajdziecie masę artykułów co wręczyć na prezent i jak to zrobić. Wspólny taniec, piosenka z dedykacją, przemówienie, a może wcześniej przygotowany film lub pokaz slajdów – możliwości jest wiele. Jeśli wymyślicie własną, niepowtarzalną koncepcję na podziękowania, to pomożemy wcielić ją Wam w życie. Uważamy, nikt nie zna waszych rodziców lepiej niż Wy sami, więc też zapewne najlepiej wiecie jaka forma podziękowań będzie najbardziej pasująca. Jeśli z kolei chcecie coś niestandardowego, ale sami jeszcze do końca nie wiecie co – to również Wam pomożemy! 🙂 

Naszym parom zazwyczaj podpowiadamy, aby zrobić podziękowania dla rodziców w środku któregoś z bloków muzycznych. Tak jak wspominaliśmy wcześniej – ten punkt wesela możemy również potraktować jako krótką przerwę od muzyki i czas na odpoczynek dla gości, a szczególnie jeśli zamiast wspólnego tańca planujcie projekcję filmu.

Jeśli zdecydowaliście, że nie chcecie tańczyć wspólnie z rodzicami ani dedykować im piosenki, to dobrym pomysłem może okazać się podanie tortu od razu po podziękowaniach dla rodziców. Mamy wtedy zgromadzonych wszystkich na sali, co ułatwia przeprowadzenie tych punktów w takiej kolejności, a dodatkowo odciągniemy uwagę ciotek, które nie będą potem gadać “co to za wesele, że nie było cudownych rodziców mam” 😉

 

Temat podziękowań dla rodziców za nami, zachęcamy Was do dalszej lektury dotyczącej planu wesela, zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi częściami opisującymi następujące elementy przyjęcia: 

cz. 1 – WSTĘP

cz. 2 – JEDZENIE

cz. 3 – PIERWSZY TANIEC

cz. 5 – TORT WESELNY

cz. 6 – OCZEPINY

cz. 7 – PODSUMOWANIE

Recommended Posts

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.