DJ kontra ZESPÓŁ – 5 argumentów za wyborem DJa cz. 3

In Blog

5. Sprzęt

Odpowiednio dobrane nagłośnienie i oświetlenie jest gwarancją udanej imprezy. Jeśli chodzi o udźwiękowienie, to przede wszystkim musi być ono dostosowane mocą do liczby uczestników wesela i wielkości sali – na weselu spotykamy się również aby porozmawiać i niekoniecznie chcemy przekrzykiwać się przez całą noc. Odnośnie samego sprzętu nagłośnieniowego, to znajdziemy na rynków DJów oraz zespoły korzystających zarówno z tanich, amatorskich kolumn, jak i profesjonalnych rozwiązań audio. Nawet jeśli nie znacie się na tym, to warto wcześniej spytać o moc, producenta czy proponowany zestaw kolumn (np. czy chcą używać dodatkową kolumnę basową) – każda osoba mająca pojęcie o nagłośnieniu będzie potrafiła Wam w prosty sposób wytłumaczyć dlaczego chcą użyć takich, a nie innych kolumn na waszym weselu.

Natomiast w kwestii oświetlenia większość zespołów weselnych nie przykłada do tego elementu wystarczającej uwagi, a tak naprawdę niewielki odsetek osób zdaje sobie sprawę jak istotną kwestią jest oświetlenie na każdej imprezie. Absolutną podstawą jest oświetlenie parkietu, a gra świateł zsynchronizowana z muzyką podkręca imprezową atmosferę podczas tańców. Ponadto – jeśli na parkiecie jest ciemniej niż w części jadalnej, to goście podczas zabawy czują się mniej skrępowani i chętniej wychodzą potańczyć. Co więcej światło w pewien sposób może także nakreśla

przebieg wesela – wskazuje się nim nadejście ważnego momentu (np. poprzez zmianę koloru, całkowite rozświetlenie lub zgaszenie świateł) lub doświetla konkretne elementy (np. wjeżdżający tort czy osobę aktualnie przemawiającą). Dodatkowo coraz większa liczba DJów ma w swojej ofercie tzw. dekorację światłem, która jest bardzo efektownym sposobem na aranżację wnętrza lokalu i buduje nadzwyczajny klimat.

Jako WM Studio zauważyliśmy trend wśród młodych ludzi, którzy coraz częściej chcą mieć na swoim weselu „fajne światło”. Wszystkie opisane wyżej efekty uzyskujemy dzięki stosowaniu głów inteligentnych, którymi możemy sterować z poziomu naszego stanowiska djskiego. Większość zespołów weselnych niestety nie nadąża za duchem czasu i w ramach oświetlenia stosują budżetowe rozwiązania, które po pierwsze działają wyłącznie w trybie automatycznym, po drugie są widoczne tylko w dymie, a po trzecie są koszmarem dla fotografa, bo z kolorową plamą na twarzy nie da się nic zrobić, nawet przy najlepszym ujęciu.

PODSUMOWANIE

Wyjątkowe i niepowtarzalne wesele zależy w bardzo dużej mierze od osób którym powierzycie obsługę muzyczną Waszego wydarzenia. Z naszego doświadczenia wynika, że najczęściej po weselu wśród uczestników wspomina się dobre jedzenie, dobrą wódkę i dobrą muzykę, cała reszta jest mniej istotna, a nic nie potrafi zrujnować całej zabawy bardziej niż słaby DJ albo zespół.

Możemy wyróżnić jeden wspólny element dla DJów i muzyków, który będzie decydował o końcowym powodzeniu całej imprezy – są to posiadane przez nich umiejętności. Bogate doświadczenie, wyczucie smaku, nastroju gości, pomysłowość, kreatywność, pewność siebie czy przebojowość to cechy pożądane zarówno wśród jednych, jak i drugich.

Jeśli się już na kogoś się zdecydowaliście, to warto sprawdzić czy są to amatorzy, czy profesjonaliści. Sprawdźcie jaka jest reakcja na Wasze sugestie dotyczące prowadzenia wesela, jak są one komentowane oraz czy DJ lub zespół dzieli się z Wami pomysłami i udziela rad. Zapytajcie o jakąś ciekawą, nieprzewidzianą sytuację z wesela i jak została ona rozwiązana, gdyż doświadczone osoby zawsze będą potrafiły wybrnąć z tarapatów i obrócić całą sytuację na korzyść młodych. Bardzo ważna jest też swoboda w rozmowie między Wami – z jednej strony komunikacja powinna być luźna i nieskrępowana, ale z drugiej musicie czuć się pewnie i mieć świadomość, że to Wasze zdanie liczy się najbardziej, a DJ lub zespół muszą uszanować Wasze decyzje.

I tym razem ostateczny wybór co do zespołu czy DJa też należy do Was, a my mamy nadzieję, że tym artykułem udało nam się rozjaśnić nieco wątpliwości i po jego lekturze będziecie w stanie podjąć słuszną i rozsądną decyzję.

Recent Posts